Mahjong postoji već dugo, a mnoge varijacije ove kultne igre nisu dostupne na internetu. No, još uvijek postoje neke varijacije koje možemo pronaći u online kasinima.
Ako igrače zanima više o varijacijama mahjonga, mogu pročitati naš sveobuhvatni vodič, koji uključuje kineske varijacije mahjonga i druge. Ostale varijante su prisutne u ogromnim količinama, pa svakako pročitajte do kraja.
Changsha Mahjong
U provinciji Hunan, Changsha Mahjong se često igra. Igrači moraju kupiti jedinstveni Jong napravljen isključivo od pločica od 2, 5 ili 8 kako bi igrali Wuhan mahjong. Prilikom igranja Changsha Mahjonga zabranjene su posebne pločice koje se prve biraju s površine za igru, kao i korištenje vjetrova. Pobjednici svakog kruga sudjeluju u posebnom lutrija za bonuse, što često udvostruči njihov rezultat.
Kineski klasični Mahjong
Najstarija vrsta Mahjonga koja se i danas igra je kineski klasični mahjong, koji je prvi put postao popularan u Americi 1920-ih pod nekoliko naslova. Dok ga malo ljudi igra u Aziji, na Zapadu ima malo, ali odanih sljedbenika. Svaki igrač postiže bodove i pobjednički rezultat može biti nadmašen.
Mahjong natjecanja
Određena mahjong društva prihvatila su međunarodni standard mahjonga. Osnovao ga je Svekineski sportski savez u srpnju 1998. za natjecanja i, u nekim slučajevima, za običnu igru. Naglašava računanje i strategiju uključujući širok raspon alternativnih pravila bodovanja.
Filipinski Mahjong
U filipinskom mahjongu postoji šesnaest ruku s pločicama. Pločice se u nekim slučajevima mogu smatrati divljim. Štoviše, počasti se smatraju dodatnim pogodnostima.
Tajvanski Mahjong
Najpopularniji oblik mahjonga u Tajvanu zove se tajvanski mahjong, koji koristi ruke od šesnaest pločica, nudi poticaje djeliteljima i ponovljenim zastupnicima te omogućuje mnogim igračima da dobiju od jednog odbacivanja.
Japanski Mahjong
Mahjong je standardiziran u Japanu i Južnoj Koreji kao japanski Mahjong, koji se također često viđa u videoigrama. Pravila Riichija i Dore karakteristična su obilježja ove verzije. Također, radi obračuna tijekom igre, odbačene pločice pažljivo se stavljaju ispred svakog igrača redoslijedom odbačenih. Kako bi konačno povećali njihovu vrijednost, neka pravila zamjenjuju određene pločice s brojem 5 za crvene pločice.
korejski mahjong
Korean Mahjong je fantastična varijanta za tri igrača koja je po mnogo čemu karakteristična. Godišnja doba i jedna odjeća su potpuno odsutni. Igra je brža, a postizanje pogodaka lakše. Korištenje prerušenih ruku je široko rasprostranjeno i nisu dopuštene rastopljene hrane. Riichi također igra ključnu ulogu u igri.
Pussers Bones
Varijaciju koja se brzo kreće nazvanu pussers bones stvorili su mornari Kraljevske australske mornarice. Umjesto korištenja pojmova Istok, Jug, Zapad i Sjever, koriste se pojmovi kao što su Eddie, Sammy, Wally i Normie.
Singapurski Mahjong
Hongkonški i singapurski mahjong dvije su blisko povezane varijante. Četiri životinjske bonus pločice koriste se u singapurskom mahjongu, a ima ih nekoliko alternativne metode bodovanja koji daju nagrade usred igre ako su zadovoljeni određeni kriteriji, poput konga. Spajanja također mogu doći u formatu koji se razlikuje od većine drugih verzija.
Vijetnamski mahjong
Osam specijaliziranih jokera predstavljeno je u vijetnamskom mahjongu. Međutim, postoji još samo osam cvjetova za ukupno 160 pločica. U suvremenoj varijanti, džokeri se utrostručuju ili učetverostručuju za ukupno 176 ili 184 pločice.
Zapadni klasični mahjong
Joseph P. Babcock, zaposlenik Standard Oila, donio je mahjong u Ameriku 1920-ih, a zapadnjački klasični mahjong je potomak te igre. Danas se ta riječ uglavnom odnosi na Wright-Pattersonove propise, koje primjenjuje američka vojska, i druge blisko povezane varijacije američke proizvodnje.
Najpoznatija varijanta Mahjonga je Solitaire Mahjong, igra spajanja za jednog igrača koja koristi set mahjong pločica a ne kartanje. Za razliku od fizičke stolne igre, češće se igra na računalu. Iako je potpuno drugačija od igre mahjong za četiri igrača, po njoj je i dobila svoje ime.
Vrste mahjonga su ogromne, pa je bolje za igrače da ne isprobavaju svaku od njih. Iako nisu svi toliko različiti, samo bodovanje može biti različito.
Idealan izbor je odabrati jednu igru ili maksimalno dvije i svladati ih. Kad igraču ta igra dosadi, može prijeći na sljedeću verziju. Oni koji vole igrati sami mogu isprobati Solitaire Mahjong.